Lieliskais Skolotāju dienas pasākums Naujenes pamatskolā

Tik ilgi būs pasaule šī,

Cik ilgi būs skola

 Un skolas dvēsele – skolotāji.

Ar košās krāsās krītošām koku lapām un krāsainu kļavas lapu paklāju zem kājām, ar ziedošajiem miķelīšiem dārzos esam iegājuši rudenī. Klāt arī oktobra pirmā svētdiena – Skolotāju diena. Skolās to atzīmē darba nedēļas pēdējā dienā, kad vecāko klašu skolēni vada stundas saviem jaunākajiem skolasbiedriem un skolotājiem. Šī tradīcija ir arī pie mums  – Naujenes pamatskolā. Tad katrs devītklasnieks var „pagaršot” skolotāja darba saldo garoziņu.

Skolotāju diena bija emocijām pārpilna diena, kurā skolotāji tika īpaši lutināti. No rīta 9.klases skolēni katru pedagogu sagaidīja ar smaidu un krāšņu rudens ziedu pušķi. Kā mazs un rudenīgs sveiciens gan skolotājiem, gan skolēniem skolas gaiteņos bija tapusi rudens ražas izstāde. Kamēr skolotāji atpūtās un izbaudīja mieru, 9. klases skolēni iejutās skolotāju lomā un izbaudīja visu šīs profesijas burvību.

Pēc mācību stundām sekoja svinīgā daļa, kura norisinājās skolas aktu zālē. Katru gadu skolēni prot sagādāt pārsteigumus skolotājiem viņu svētkos, un diena izdodas pilna humora un jautrības. Arī šogad, lai iepriecinātu savus skolotājus, pateiktu paldies, 9. klases skolēni sagatavoja savu sveicienu skolotājiem, lai ikkatrs skolotājs justos īpašs un mīlēts. Skolotājus iepriecināt  bija uzaicināts Medumu pamatskolas marionešu teātris (vad. Nataļja Ogurcova). Jaunie mākslinieki  uzstājās ar izrādi “Eirovīzija – labākie no labākajiem 2016” un skolas aktu zālē radīja Eirovīzija konkursa gaisotni. Savdabīgās un spilgtās lelles aicināja ikvienu priecāties pazīstamu melodiju pavadījumā.

Prieks par mūsu skolas skolotājiem, par viņu spēju jokot un saprast humoru, jo, sagaidot šos svētkus, 9.klases audzēkņi palūdza skolēnus novērtēt  savus skolotājus. Lūk, kāds bija vērtējums:

Ingrīda Bleidele – pirmā klase gan ir laba, ja tā zina to, ko prasa; Valija Kavinska – lasu, skaitu, prašņāju, bet pie taisnības knapi nonāku; Alita Kokina – vienā stresā, vienā stresā, burti jūk skolas formas tērpā – i pa ruski es tik davaj; Aiva Linde šogad miers un laime, nākošgad jau atkal stress; Anna Šņucina – prizma, konuss, amplitūda, vektors, ātrums, spidometrs, beigās tik un tā kontroldarbs; Zinaīda Pauliņa – šuj un lāpa, lielu lāpstu ap zemeslodi svārsta, ķīmisko vielu arsenālu testē; Jānis Rutkovskis – augsti lec, viegli skraida, svilpe mutē visiem maisa; Inese Locika – punktiņš, punktiņš, komatiņš, beigās iznāk diktātiņš; Nataša Semjonova – vārdu krājums bagātīgs, grāmatplauktu piepildīs; Līvija Koroļkova – dzīve vienās dziesmās rit, melodija ausīs sit; Inga Čalenko – laiki dalās, laiki mainās pasaule vēsturniekos maldās; Ligita Kursiša – datoriņš plus skaitlīši sanāk beigās sarakstiņš; Sandra Kokina – augus pēta, zīmē, krāso, slavenībām mākslu vairo; Pāvels Brovkins – klusumu – par  priekšniecību tikai labu; Pāvels Vageļs – vīlē, zāģē, urbina, koka mākslu turpina; Santa Matisāne – dejo, dejo, kamēr zvaigznēs iedejo; Olga Solima – P vai B beigu beigās sanāks Z.

Svētku dienā skolotājus ar savām skanīgajām dziesmām iepriecināja vokālie ansambļi “Ķipariņi” un “Spurgaliņas”, 1.- 4 .kl. koris, 9.klases meitenes Inese Grigorjeva un Kristīne Šteinberga. Savukārt skolotājiem vajadzēja ne tikai atbildēt uz atjautīgiem un āķīgiem jautājumiem, bet arī bija jāuzmin skolēns, kura portrets viņam bija neredzams.

Dāvinot svētku pīrāgu un ziedus, skolēni pateicās skolotājiem par dāvāto mīlestību, labestību un prieku, par izturību un pašaizliedzību, par spēju uzburt sauli gan sirdīs, gan debesīs.

Paldies mūsu jaukajiem skolēniem par šo neaizmirstamo un sirsnīgo svētku gaisotni!