Naujenes Kultūras centrā sagaidīja jauno 2017. gadu pa vecam

  1. janvārī Naujenes Kultūras centrā notika vecā jaunā gada koncerts “Tā, lūk, griežas laika rats, klāt ir atkal jaunais gads…”.

Kā zināms, tad agrāk mūsu senčiem nemaz nevajadzēja kalendārus, viss bija pakārtots dabas un saules ritējumam un tikai retais mēdza ieskatīties kalendārā. Pasaule sākumā dzīvoja pēc vecā stila kalendāra, tad pārgāja uz jaunā stila kalendāru un tāpēc mūsdienās ir pieņemts svinēt jauno gadu pusnaktī no 31. decembra uz 1. janvāri. Starp šiem diviem kalendāriem starpība ir 13 dienās, tieši 13. dienā, no 13. uz 14. janvāri, vairākās valstīs tostarp arī Latvijā cilvēki vēl joprojām atceras par tādiem svētkiem kā vecais jaunais gads un Naujenes pagasts nav izņēmums.

Ir tāds ticējums, ka vecā gada vakarā vajag dziedāt un dancot, tad visu nākamo gadu klāsies labi. Koncerta apmeklētāji, dalībnieki un ciemiņi klausījās jautrās dziesmu skaņās, kuras mums ļāva izbaudīt Naujenes Kultūras centra kolektīvi – folkloras kopa “Rūžeņa” (vadītāja Inga Zeile) un senioru vokālais ansamblis “Dzeipurs” (vadītāja Zita Nitiša), kā arī Naujenes dienas centra vokālais ansamblis “Rasa” (vadītājs Sergejs Almakajevs) un soliste Zita Nitiša.

Ar jaukām dejām un pārdomātu priekšnesumu visus klātesošos savos krēslos iekustināja Naujenes dienas centra senioru deju kolektīvs “Smaids” (vadītāja Ilga Upeniece). Smaids visu klātesošo sejās patiešām parādījās pēc kolektīva noslēguma priekšnesuma ar nosaukumu “Vecmāmiņu ziemas prieki”.

Kā jau jaunajā gadā ir pieņemts, tad šajos svētkos nevarēja iztikt bez ciemiņiem. Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vokālais ansamblis “Spadčina” (vadītāja Jana Juzefoviča) visus klātesošos priecēja ar skanīgām balsīm un aizraujošām dziesmām gan krievu, gan baltkrievu valodās. Naujenes Kultūras centrs ar prieku sagaidīja arī koncerta tālākos ciemiņus Krāslavas novada Eiropas deju kolektīvu “Mežrozīte” (vadītāja Aloida Andžāne), elegantās dāmas klātesošos priecēja ar saviem smaidiem un dejotprasmi.

Koncerta laikā visi klātesošie atcerējās vecā jaunā gada ticējumus, izzīlēja kāds tad katram būs jaunais 2017. gads un, protams, vēlēja viens otram veselību, izturību, veiksmi un, protams, arī mīlestību jaunajā gadā.

Lai Jums pozitīvām emocijām piepildīts 2017. gads!

 

Informāciju sagatavoja Aiga Krute