Naujenes Kultūras centrs satika savas meistares!

31.martā Naujenes Kultūras centrā notika nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums “Satiec savu meistaru!”. Pasākumu atklāja Naujenes Kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa” kopā ar kolektīva vadītāju Ingu Zeili. Skanīgās dziesmas un lustīgās rotaļas izkustināja pat pašas nogurušākās kājas un visi draudzīgi devās apgūt latgaliešu dančus un rotaļas.

Aušanas meistare Dace Teivāne pulcēja rokdarbnieces, kuras bija īpaši ieinteresētas rakstaino jostu aušanas mākslā. Sākumā varēja vērot meistari darbībā un iegūt sev interesējošo informāciju par diegu izvēli, krāsām, jostu veidiem kā arī, protams pašiem izmēģināt savas spējas jostu aušanā.

Pasākuma apmeklētājus uz savu meistarklasi aicināja goda pavāre Helēna Aukstare, kura iepazīstināja klātesošos ar gavēņa ēdienu tradīcijām. Kā īstenai pavārei Helēnai līdzās bija arī palīgi, kas rūpīgi pēc meistares norādījumiem tīrīja, grieza, smalcināja, sālīja, maisīja visus gatavojamos ēdienus. Arī klātesošajiem bija iespēja izcept pankūku un, protams, arī nogaršot meistarīšu gatavotos gardumus.

Goda meistares piesaistīja neticami lielu skaitu dalībnieku. Naujenes Kultūras centram ir patiess prieks, ka ne tikai pieaugušie, bet arī bērni ir ieinteresēti latviešu tradīciju izzināšanā, to saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm. Kamēr jaunākā paaudze grib izzināt savas tautas tradīcija, tikmēr Latvija būs!

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja Aiga Krute